Bulut Yedeklemesi Nedir?

Bulut Yedeklemesi Nedir?

Bulut bilişiminde verilerin yedeklenmesi disk tabanı üzerinden gerçekleşir. Bulut programının içerisindeki Cloud sunucusu verilerin yedeklenmesi için uygun alt yapı sunar. Cloud sunucusunda bulunan “Bulut yedekleme çözümleri” ile veriler kolayca kopyalanır. Cloud sunucusu her bir veriyi şifreler ve kişiye seçenekler sunar. Bireyin tercih ettiği zaman dilimlerinde yedekleme işlemi gerçekleşir. Telefon, bilgisayar, tablet gibi pek cihazdaki verileriniz bulut programı sayesinde yedeklenebilir. Ayrıca bulut programı kişisel bilgilerinizi koruma altına alabilirsiniz. Otomatik yedekleme sayesinde verileriniz belli aralıklar ile kopyalanır ve şifrelenir. Saatlik, aylık ya da günlük olarak yapılan yedeklemeler minimum kontrol sağladığı için kullanıcıya kolaylık sunmaktadır.

Otomatik yedekleme Oluşturma
Günümüz teknolojisine uyum sağlayan otomatik yedekleme ile verilerinizi güvenle kopyalayabileceksiniz. Bulut programı başta işyerleri olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır. Bulut bilişimi internet temelli bir alt yapıya sahiptir. Verilerin depolanmasının yanı sıra paylaşılması ve yedeklenmesinde büyük rol oynar. Firmalarda ve bireysel işlerinizde güvenilir adres olan bulut programları sizlere pek çok avantaj sunar. Bu avantajlardan biri verilerin toplanması ve depolanmasıdır. Ayıca işletmeler bulut bilişimi sayesinde farklı pazarlama stratejisi de geliştirmektedir. Otomatik yedekleme işlemi sayesinde verilerinizin ömür boyu güvenliğini sağlayacaktır.

Otomatik Yedekleme Neden Önemlidir?
Şirketler ve bireyler verilerinin korunmasını sağlamanın yanı sıra olumsuz durumlarda yedekleme sayesinde maddi ve manevi zararların önüne geçmektedir. Ayrıca yüksek güvenliği sayesinde kullanıcı izni olmadan hiçbir işlem gerçekleştirilmez. Siber saldırılara karşı çeşitli önlemleri ile veri güvenliğini sağlar. Bulut yedekleme programı hızlı yapılandırma ve kolay kullanımı sebebi ile siber güvenliği sağlar. Kullanımın çoğu program tarafından gerçekleştirilir. Minimum kontrol otomatik yedekleme sağlar. Siber saldırılar ve virüslere karşı anında koruma sağlayan yazılımı avantajları arasında yer alır. İstediğiniz zaman paylaşabileceğiniz verilerin yanı sıra sıfır veri kaybı ile hizmet vermektedir. Periyodik raporlama sistemi aracılığı ile her an verilerinizi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bulut programı kullandığınız zaman kapsamında ödeme seçeneği de sunar. Bulut yazılımı kullanıcının isteği ön planda tutularak oluşturulur. Alt yapısı sayesinde verilerin zarar görmesi ile yedekleme planını devreye sokarak maddi zararı önler.

Yedekler Buluta Otomatik Yedekleme Oluşturma
Geleneksel yöntemler ile bulut programı otomatik yedekleme yapmaktadır. Fiziksel depolama birimleri geleneksel depolamayı oluşturmaktadır. Bulut programından yüksek düzeyde faydalanmak için veri merkezinin alt yapısının sağlam olması gerekmektedir. Veri yönetim sorunları ve veri kaybının önüne geçmek için yedekleme işlemi yapılmaktadır. Bulut programında bulunan Cloud sunucusu ile veriler disk tabanlı alanda depolanır. Kullanımı oldukça kolay olan yapısı sayesinde şirketteki verileri bir alanda toplayabilir ya da başka bir cihaza aktarabilirsiniz. Veriler programa otomatik yükleneceği için herhangi ek bir işleme gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey zaman aralığını belirlemek. Günlük, aylık ve yıllık gibi farklı seçenekleri ile veri kontrolünü sizlere vermektedir.

Araç çubuğuna atla