Hybrit Yedekleme ve Kurtarma

Hybrit Yedekleme ve Kurtarma

Esnek Mimari

Çalışma alanı ve prensibi olarak kolay kullanım sağlayan alt yapısı sayesinde Hibrit bulut programı diğerlerine göre daha sık tercih edilir. Public ve Private Bulut programlarının iş yükünü azaltması avantajlar arasındadır.

Hibrit Yedekleme ve Kurtarma Seçenekleri

Disaster Recovery olarak bilinen Felaket Kurtarma bulut programı için vazgeçilmezdir. Ağ bağlantısında oluşan sıkıntılar, insan kaynaklı oluşan kayıplar ve doğal afetlerde verileriniz hasar görebilir. Hibrit yedekleme programı verilerin kurtarılması için cloud sunucusuna verileri yedekler. Olası durumlarda yedeklenen veriler ile sistem tekrara oluşturulur. Ek bir ücret gerekmeyen felaket kurtarma işleminde çeşitli sunuculara ihtiyaç duyulur.

Kurumsal Düzeyde Ölçeklenebilirlik

Hibrit bulut programında kullanılan alt yapısında ölçeklendirme sistemi bulunur. Verilerin yedekleme sırasında belli bir sıraya göre sınıflandırılması pek çok açıdan kolaylık sağlar. Yedeklemenin temelinde veri boyutu, erişim sıklığı, veri önemi ve saklama süresi baz alınır. Bunların yanı sıra Elde Edilecek Kurtarma Süresi Hedefi (RTO) göz önüne alındığında yedekleme alanı buna göre şekillenir.

Güvenebileceğiniz Güvenlik

Yedekler Buluta hizmeti sayesinde verileriniz isteğinize göre düzenlenir ve yedeklenir. Kurumsal hizmet veren firmalarda da kullanılan bu program sayesinde sözleşmeleri ve dosyaları tek bir noktada depolayabilirsiniz. Ayrıca Hibrit Bulut programında yedekleme işleminin gerçekleşmesi için kullanıcı izni alınır.

Hybrit Yedekleme ve Kurtarma

Bulut programının çeşitli türleri bulunmaktadır. Bu türleri arasında şirketler tarafından en çok tercih edilen sistem Hibrit yedekleme programıdır. Private Bulut programı ve Public Bulut programını bir araya getirerek oluşan yapı Hibrit Bulut yazılımıdır. Private (özel) bulut programı yedekleme ve depolama olarak oldukça sağlam bir alt yapıya sahiptir. Özel bulut tek bir organizasyon için hazırlanan sistemdir. Genel bulut programları internet üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz bir platformdur. Bu sistem depolama, yedekleme ve paylaşama işlemlerini gerçekleştirir. Hibrit yedekleme ve kurtarma sistemi ise oldukça kullanışlıdır. Farklı bulut programlarından aldığı verileri bir araya getirmeyi amaçlar. Bu işlem sayesinde tüm uygulama ve yazılımlara tek tuşla ulaşabilirsiniz. İnternet olmadan da ulaşabileceğiniz Hibrit Bulut programı acil durumlarda kullanım sağlar. Bunun yanı sıra hata tolerans derecesi oldukça yüksektir. Bu program hem şirket içi hem de şirket dışında sunucu tabanlı bulut programına ihtiyaç duymaktadır. Şirketler tarafından talep edilmesinin sebebi özel bulut programına göre güvenliğin oldukça sık olmasıdır. Önemli veriler genellikle hibrit programında depolanır. Programın depolama kapasitesi oldukça geniştir.

Esnek Mimari

Çalışma alanı ve prensibi olarak kolay kullanım sağlayan alt yapısı sayesinde Hibrit bulut programı diğerlerine göre daha sık tercih edilir. Public ve Private Bulut programlarının iş yükünü azaltması avantajlar arasındadır.

Veri Çevikliği Çözüldü

Hibrit yedekleme verilerin yönetim kontrolünü en aza indirger. Bulut programının teknik bilgi gerektirmeyen yapısı ile hizmet vermektedir. Veri çevikliğini arttırarak daha kolay ulaşım sağlanır. Daha fazla verim sağlamanın yanı sıra maliyet açısından düşük olması bulut programının kullanımını arttırmıştır.

Yüksek Esneklik

Hibrit yapıya sahip yedekleme programları iş yükünü belli bir şekilde dağıtır. Public (genel) ve private (özel) bulut programlara özel veri dağıtan Hibrit uygulama yüksek esneklik yapısı ile hizmet vermektedir.

Etkili Sorun Çözümü

Bulut programlarında sistem olarak hatalar oluşabilir. Anında ve hızlı müdahale yanı sıra verileriniz bulut programında yedeklenir. Sistem hataları veya beklenmeyen durumlar için yedek verilerle yeni bir veri tabanı oluşturulur.

Güçlü Platform ve Veri Güvenliği

Hibrit yedekleme hizmeti sayesinde verilerin güvenliği sağlanır. Daha hızlı büyüme imkanı ve dijital yeniliklere ayak uydurma alt yapısı ile hizmet verir. Firmaların gelişen teknolojiye paralellik gösteren yazılımları ve verilerinin depolanması ve yedeklenmesi için Hibrit Bulut programı kolay kullanım sağlar. İş sürekliliği bakımından verilerin güvenliğini temel alan program güçlü alt yapısı ile uygun fiyatlarda hizmet verir. Periyodik olarak sunulan veri analizleri sayesinde aylık veya haftalık iş raporlarını kontrol edebilirsiniz.

  • Facebookhttps://www.facebook.com/YedeklerBuluta
  • Twitterhttps://twitter.com/YBuluta
  • Linkednhttps://www.linkedin.com/company/yedekler-buluta
  • İnstagramhttps://www.instagram.com/ybluta/
Araç çubuğuna atla