Active Directory Yedekleme

Piyasada veri tabanı olarak hizmet veren Active Directory iş yerlerinde kolay veri alışverişini sağlamaktadır. Yönetici tarafından veri üzerinden yapılan değişiklikler kontrol altında tutulur. Bu işlem Active Directory veri tabanı ile hizmet verir. Active Directory yedekleme bulut programı temelli gerçekleşen bir süreçtir. Verilerde gerçekleşen değişiklikleri kontrol altında tutmak Cloud yazılımı ile gerçekleşir. Cihazlar tekil ve toplu olarak veriler üzerinde değişiklik yapmaktadır. Bu düzeni kontrol altına almak için şirketler çeşitli uygulamalara başvurmuştur. Domain ortamı oluşturarak şirketteki veriler tek bir çatı altında toplanır. Bunlardan biri olan Active Directory aracılıyla dosya üzerinde değişiklik yapan ve sisteme giriş yapan kişiler bu veri tabanında belirlenebilir.

Active Directory yapısının kullanılması için merkezi bir sunucuya ihtiyaç duyulur. Aynı koşul bulut programında da bulunur. İnternet tabanlı olan cloud uygulaması veri gizliliğinin yanı sıra pek çok avantaj sağlamaktadır. Dosyaların yedeklenmesi, depolanması ve paylaşılması gibi çalışmalar bu yazılımda kolayca gerçekleşir. Active Directory veri yedekleme işlemini bulut programı üzerinden gerçekleştirebilecek bir yapıdadır. Bulut programının esnek ve uyum sağlayan standart yapısı kolay kullanım da sağlar. Ana sunucuda bulunan veri tabanı merkezi bilgisayarlara erişim sağlar. Böylece verilere hızlı müdahale etme avantajı sunarak bulut programından basit bir şekilde yedekleme işlemini gerçekleştirir.

Active Directory Yedekleme İşlemi Nerelerde Kullanılır

Active Directory veri tabanında gerçekleşen olası sorunlarda şirketiniz tehlike altındadır. Ana sunucuya bağlı olan taban sistemi merkezi bilgisayarlarda verilerin hasar almasına sebep olabilir. Bu nedenle yedekleme işlemi bu tr veri tabanı programlarında oldukça önem arz etmektedir. Geçtiğimiz dönemlerde piyasanın bu kaygısı günümüz teknolojisi ile çözüme kavuşmuştur. Yedekleme işlemi verileriniz nasıl kopyalamak istediğinizi belirlemenizle başlar. Bu süreçte Yedekler Buluta firmasından bilgi alabilirsiniz. İki temel yedekleme alanı bulunmalıdır. Bunlardan biri ana veri alanı olarak belirlenmelidir. Yedekleme sistemindeki bilgileri ve verilerin tümünü buraya aktarmalısınız. Yedeklemek istediğiniz dosya, veri ve sürücüleri bulut programında belirtmelisiniz. Ardından sistem durumunu seçerek veri yedeğini kaydetmek istediğiniz klasörü seçmelisiniz. Buradan da anlaşıldığı gibi bulut programı veri sınıflandırması yaparak da çalışma sürecinde kaliteyi arttırır. Ek olarak zamanlanmış veriler özel bir alanda depolanmalıdır.

Yedekler Buluta Active Directory Yedekleme Süreci

Gelişen veri tabanı programları veri yedekleme sürecini de etkilemiştir. Basit bir şekilde gerçekleşen süreçte yedekleme işleminin yapılmasını istediğiniz verileri bulut programına aktarmalısınız. Ardından yedeklenen veriyi sınıflandırılmış klasörlere taşımalısınız. Yedekler Buluta firmamız vermiş olduğu bulut program hizmetinin yanı sıra verdiği tüm hizmetlerde pek çok avantaj da sunar. Bunlardan biri Active Directory veri tabanında yapılan yedekleme işlemidir. Oldukça kolay gerçekleşen süreçte otomatik olarak yedekleme işleminiz gerçekleşir. Teknik bilgi gerektirmeyen alt yapısı sayesinde Active Directory veri tabanında  bulunan dosya ve dokümanlarınız güvenle bu alana aktarabilirsiniz.

Hizmet ve teklif almak için formu doldurunuz

Sizlere geri dönüş yapmamızı isterseniz formu doldurunuz

    Araç çubuğuna atla