Bütçenize Uygun Yedekleme Planları

Bütçenize Uygun Terzi İşi Yedekleme Planları

Bulut programı verilerin ve uygulamaların güvenliğini sağlayan bir sistemdir. Siber saldırıların yanı sıra afet durumlarında kullanıcı kaybını en aza indirgemektedir. Dış ve içi saldırılara karşı geliştirdiği yazılımı sayesinde depolama ve yedekleme işlemleri oldukça güvenlidir. Piyasada dijital ortamda ve normalde olan rekabet gittikçe artmıştır. Dijital dönüşümler şirketlerin verilerini yeniden düzenlemelerine sebep olmuştur. Bu çeşitli verilerin üçüncü şahısların eline geçmesine olanak sağlamıştır. Programların ve verilerin güvenliği için çeşitli çözüm yolları aranmıştır. Bulut programları ise uygun fiyatlarla verilerinizin güvenliğini sağlar. Güvenliği tehdit eden durumlarda ve risklerde otonom bir şekilde çalışan program pek çok avantaj sağlar. Yapay zeka ve makine öğrenimini etkinleştirerek çeşitli kullanım yolları sunar. Verilerin sınıflandırılması kullanıcının tercihine sunulmuştur. Önce güvenlik politikası sayesinde programlarınızın ve verilerinizin güvenliğini sağlar. Verilerinizi ve yazılımlarınız bulut programında yedeklenebilir ve depolanabilir. Bunların yanı sıra çalışma prensibi olarak elektrik dağıtıcılarına benzemektedir. Kullanıcılar herhangi bir cihazdan özel bir alt yapı gerektirmeden verilerine erişebilir. Bulut programının ihtiyacı internettir. Ağ yapısının sağlam olması kolay kullanım sağlayacaktır. Gelişen teknoloji çalışan kadro ve cihazların değişmesine sebebiyet vermiştir. Bulut programı minimum kontrol sayesinde özel teknik bir bilgiye ihtiyaç duymaz. Personel eğitimi gibi faktörlerin ortadan kalkmasını sağlayan bu altyapının kullanımı otonom bir şekilde gerçekleşir. Esnek çalışma alanları sayesinde her alanda kullanılır. Program değil hizmet dağıtıcı olarak bilinen Bulut yazılımı sayesinde çeşitli alanlar da avantaj sağlar. Özel işlemler gerektiren pek çok program bulut yazılımı aracılığı ile internette gerçekleşir. Uygun fiyat performans aralıkları ile bulut programına dahil olabilirsiniz.

Yedekler Buluta Yedekleme Sistemi

Backup, verilerin disk tabanlı yedekleme işlemidir. Yedekler Buluta ile verilerinizin güvenliğini her an kontrol edebilirsiniz. Felaket durumlarında hızlı ve etkili hareket etmesi sebebi ile verinin zarar görmesi engellenir. Amazon ve Microsoft Bulut programı sayesinde güvenlik öncelikli faktörler arasında yer alır. 7/24 hizmet veren sistem verilerinizin yedeklenmesini belli aralıklar ile gerçekleştirir. Günlük, haftalık ve aylı yapılan yedeklemeler ile verileriniz siber saldırılara karşı korunur. Otonom bilgi işleme özelliği sayesinde herhangi teknik bilgi ihtiyaç duyulmaz. Yedekler Buluta sisteminde istemci-sunucu bağı bulunur. İstemci hizmet talep eden, sunucu ise hizmet sağlayan bir modeldir. İstemci isteklerini sunucuya bildirerek sunucunun gerekeni yapmasını sağlar. İstemciyi sunucudan ayıran bu yapı bulut programını kullanışlı hale getirir. Hızlı kullanımın yanı sıra sorunları tespit etmede oldukça hızlıdır. Farklı cihazlar ile bulut programına erişim sağlamak oldukça kolaydır. Bu erişimi Uygulama Programlama Ara Yüzü (API) sayesinde geçekleştirir. Bulut programı özellikle küçük ve orta ölçekteki şirketler için vazgeçilmezdir. İş yükünü en aza indiren yazılım fiyat bazında da oldukça uygundur. Bulut programına yüklenen verilere kullanıcı harici kimse ulaşamaz. İstenirse alt kullanıcıların erişimini kısıtlayabilir veya kaldırabilirsiniz. Özel şifre yapısı sayesinde izinsiz girişler belirlenir ve kullanıcıya bildirilir. Kullanıcının izni olmadan herhangi bir paylaşım ve yedekleme yapılmaz.

Bulut Sunucu Siber Koruma

Bulut güvenliği sistemde bulunan sunucuları ve verilerin korunmasını sağlar. Fiziksel saldırılardan olan siber saldırılar verilerinizin güvenliğini tehdit eder. Güvenlik bulut sağlayıcıları ve kullanıcının dikkati ile sağlanır. Kimlik ve erişim yönetimi (IAM) ile kişisel verilerinin güvence altına alınır. Bulut sunucusun da bulunan ilkeler arasında tehditleri engellemek ve tespit etmek bulunur. Yasal uyumluluğu sayesinde Bulut programı esnek çalışma imkanı sunar. Güvenlik açıklarını bularak verilerin ve programların zarar görmesini engeller. Bulut programı farklı durumlara göre güvenlik sistemini aktifleştirir. Veri kayıplarında kurtarma durumları oluşturur. Afet durumlarında veya insan kaynaklı gerçekleşebilecek sabotaj ve hatalarda veriler yedeklenerek koruma altına alınır. Virüslerin bulut programına girmesi sonucunda verilerin farklı bir izleme listesine kaldırılır. Bulut programının işletmeler tarafından son yıllarda sık kullanılmasının pek çok sebebi bulunmaktadır. Bunlardan biri siber koruma sistemidir. Siber koruma sayesinde işletmenizdeki sözleşme, antlaşma ve dosyalarınız sınıflandırılarak depolanır. Bunun yanı sıra paylaşma işlemleriniz sık güvenlik önlemleri ile gerçekleşir. Programın ön palana aldığı güvenlikte şifreleme özel bir yöntemle gerçekleşir. %100 güvenli olan bu parola yöntemi sayesinde veriler farklı şekillerde depolanır. Herhangi teknik sorunda 7/24 hizmet sağlayan Yedekler Buluta firması sizlere en uygun fiyat aralığıyla hizmet vermektedir. Kullandığı kadar öde politikası ile Bulut programı müşteri kullanımına bırakılır.

Bulut Sistemi Yedekleme Hizmeti

Bulut yedekleme sistemi verileriniz güvenliği için kopyalar. Kopyalama işleminden sonra belli bir alanda depolanarak çeşitli durumlarda kullanılır. Verilerde oluşacak hasarların en aza indirgenmesi için bu işlem olmazsa olmazdır. Belli periyotlar ile yapılan yedeklemeler sayesinde veriler düzenli olarak kullanıcıya bildirilir. Yedekleme işlemi yapılan dosyalar sıklaştırılarak sınıflandırılır. Tam ve otomatik yedekleme sistemi sayesinde minimum kontrol sağlar. Herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymaz. Geri yükleme olarak bilinen restore hızlı ve kolay şekilde gerçekleşir. Silinen verilerinize anında müdahale ederek hasarı en aza indirger. Bulut programında yedekleme için ek bir donanıma ihtiyaç duyulmaz. Programda bulunan Cloud sunucusu ile verileri depolar, yedekler ve paylaşabilirsiniz. Bu işlemlerde kullanıcı izni olmalıdır. Şifre yapısı sayesinde yapılan işlemler kullanıcıya bildirilir. İstediğiniz an durdurabilir ve aktif hale getirebilirsiniz. Bulut programları veri koruma platformları ile programlarınızı ve sözleşmeliniz koruma altına alır. Bulut programında yedekleme işlemi iki türlü gerçekleşir. Dosya türünden yedekleme ( File Backup) ve imaj olarak yedekleme (Image Backup) olarak verileri kopyalayabilirsiniz. Dosya türünden yedeklemede bilgisayar, telefon ve tabletlerinizde bulunan verilerinizi bulut platformunda depolar. Kurumsal firmalar ve KOBİ'lerde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Image Backup olarak da bilinen imaj yedekleme ile işletim sisteminizdeki her programı ve veriyi yedeklersiniz. Bunun yanı sıra sanallaştırma platformunda bulunan verilerinizde yedeklenir. Yedekleme sürecinde herhangi bir güvenlik açıklığına yer vermeden işlem tamamlanır.

Bulut Hizmeti Felaket Kurtarma

Bulut programında felaket kurtarmalarda farklı senaryolara göre değişmektedir. Günümüzde kullanılan tipik kurtarma senaryosu basit bir mantığa dayanır. Program yedekleme işlemini iki veri merkezinde de aynı anda geçekleştirir. Olası sorunlarda birincil merkez kullanılmıyorsa yedeklenen kısım devreye girer. Sistemin çökmemesi için aktif hale gelen ikincil veri merkezinde en son kopyalanan veriler kullanılarak sistem tekrar oluşturulur. Böylece hizmet kesintisini ortadan kaldırılır ve verilerin yedeklenmesine izin verilir. Felaket kurtarma senaryolarından biride Geleneksel Felaket Kurtarmadır. Geleneksel Felaket Kurtarma işlemi altı grupta incelenir. Felaket kurtarma planının olduğu ve verilerin bulunmadığı bölüm olan ilk kısımdır. Bu kısımda verileri kurtarmak haftalar sürebilir veya veriler kaybedilir. Diğer kısım sürekli çalışan yedekleme alanı olmayan yedir. Burası Offsite olan saha dışı yedekleme alanıdır. Buradaki verilere erişmek uzun sürebilir. Hotsite bölümünde ise veriler sürekli olarak yedeklenir. Belli aralıklarla yedeklenen verilerin bulunması oldukça kolaydır. Verilerin ve programların sürekli yedeklenmesi ve depolanması herhangi bir kaybın önüne geçer. Bir diğeri felaket kurtarma süreci ise verilerin kasa gibi fiziksel ortamlarda değil de ağ yapısında yedeklenmesidir. Maliyeti oldukça düşük olan bu kısımda verilere anında ulaşabilirsiniz. Bu bölüm yine Hotsite üzerinden gerçekleşir. Kuruluşa ait veriler periyodik zaman dilimlerinde alınır. Düzenli ve sürekli yapılan işlem verilerin yedeklenmesi ve depolanmasında oldukça aktif rol oynar. Son kısımda ise işlem bütünlüğü bulunur. Sistemin yedeklediği veriler ile dosyaların paralellik göstermesi gereklidir. Bu veri kaybını en aza indirildiğinin göstergesidir.

Uygun Fiyatlandırma Sistemi

Yedekler Buluta ile şirket verileriniz yanı sıra kişisel dosyalarınız da yedekleyebilir ve depolayabilirsiniz. Uygun fiyat aralığı sayesinde çoğu kullanıcı tarafından tercihlerin başında yer alır. Sistem oldukça güvenilir olmakla beraber bulut programları %100 memnuniyet sağlar. Her alanda kullanılmasının yanı sıra işlevsel olması sebebi ile oldukça kullanışlıdır. Siber saldırılara karşı oldukça güvenilir bir programdır. Felaket kurtarma işlemleri ek bir masraf gerektirmemektedir. Verilerinizin afet, insan kaynaklı hatalar, sabotajlar ve siber saldırılara karşı kurtarama işlemi değişir. CD, DVD veya USB bellekleriyle yapılan yedekleme işlemleri yerini Bulut programına bırakmıştır. Bulut programı diğerlerine kıyasla hem masrafsız hem de kullanışlıdır. Bu tür cihazları kaybetme olasılığınız yüksek olduğu için Bulut yazılımları daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Güvenlik açısından kullanıcıların hala soru işaretleri bulunmasına rağmen oldukça sık kullanılmaktadır. Fiziksel depolama alanlarında tek bir dosya bulunduğundan olası sorunlarda maddi zararlar oluşabilir. Bulut programı yedekleme sistemi ile bu sorunların önüne geçmektedir. Kullanılan cihaz fark etmeksizin verilerinizi de kontrol edebilirsiniz.

Yedekler Buluta Yedekleme Planı

Yedekler Buluta sisteme depolama ve yedekleme planı ile farklı alanlarda hizmet vermektedir. Kolay kullanımın yanı sıra uygun fiyatlandırması sayesinde tercih edilir. Ücretlendirmeyi etkileyen belli başlı noktalar bulunmaktadır. Bulut programında kullandığınız cihazlar ve veri merkezi ücreti değiştirir. Bulut programı sayesinde yedekleme işlemleri farklı şekillerde gerçekleşir. Dosya ve imaj şekillerinde yedekleme işlemleri gerçekleşir. Yedekleme işlemleri verilerin belirli periyotlarla kopyalanmasını sağlar. Ayrıca yedeklenen verilerin sınıflandırılması da farklılık gösterir. Yedekleme işlemleriniz hepsi kullanıcı iznine göre gerçekleşir. verilerinizi anında görebilir ve değerlendirebilirsiniz. Ayrıca basit ara yüzü sayesinde kolay kullanım imkanı sağlar. Mali müşavir, avukat ve serbest meslek gruplarının kullanılır. Herhangi teknik bilgi gerektirmeyen bulut programı esnek çalışma yapısı sayesinde veri depolamada tercihlerin başında yer alır. Bulut programı dört farklı şekilde hizmet vermektedir. Yerleştirme modellerine göre şekillenir. Genel bulut, topluluk bulut, hibrit (karma) bulut ve özel bulut programı bulunur. Genel bulut depolama, yedekleme ve paylaşım yapabilen internet tabanlı bir düzenektir. Topluluk bulut programı aynı amaç doğrultusunda kullanılan işletmelerde kullanılır. Fiyat olarak daha ucuzdu. Devlet dairelerinde kullanılan bulut sistemi buna örnektir. Hibrit (Karma) bulut farklı amaçlar doğrultusunda çalışan birden fazla yazılımdır. İnternet bağlantısına gerek duymayan bu bulut programı acil durumlarda oldukça kullanışlıdır. Fakat sunucu tabanlı bir sisteme ihtiyaç duyar. Özel bulut belli bir şirket için geliştirilen programdır. Bulut programı güvenliğinizi ihlal eden herhangi bir işleme izin vermemektedir.

Araç çubuğuna atla