Kolay Veri ve Dosya Yönetimi

Kolay Veri Yönetimi

Bulut programı sayesinde verileriniz kolayca yönetebilirsiniz. Teknolojik dönemin getirilerinden biri olan Bulut programında teknik bilgi gerekmez. Otonom ve bilgisayar üzerinden gerçekleşen yedeklemeler ve depolama işlemleri iş hayatının her alanında yer alır. Piyasada oluşan rekabet her yıl gittikçe artmaktadır. Rekabetin artması dijital ortamda pek çok soruna sebep olur. Verilerin siber saldırılara uğraması veya üçüncü kişilerin eline geçmesi güvenliği tehdit eden faktörler arasında yer alır. Verilerin güvenliği açısından çeşitli çözüm yolları oluşturulmuştur. Büyük verilerin kullanılması da Bulut programına olan ihtiyacı arttırmıştır. Şirketlerin veri trafiği kendi sınırları içerisinde değil farklı ülkeler arasında da gerçekleşir. Verileri anında kontrol edebilmek, hızlı dönütler almak ve gizlilik sağlamak amacıyla bulut programları tercih edilir. Bulut programı beş temel unsura bağlıdır. Ağ, veri yönetimi, kullanılan cihazlar, hizmetler ve depolama Bulut programı için önemli hususlardır.

Verilerinizi Neden Bulut’a Taşımalısınız?

Bulut programı gizliliği ön planda tutar. Kullanıcı verilerinin güvenliği son derece önemlidir. Şirketlerde ve kişisel alanlarda kullanılan Bulut programı yedekleme sistemi ile verilerinizin kaybolmasını önler. Kişisel olarak bakıldığında bilgisayarınızda verilerinize yetecek alan kalmadığında Bulut programı yardımınıza koşar. Telefonlarda depolama alanı sınırlıdır. Fotoğraflar, uygulamalar, videolar ve oyunlar için belli alanlar bulunur. Bunun üstüne çıkıldığında cihazınızın performansı düşer ve telefon kullanılamaz hale gelir. Bulut programı sayesinde verileriniz aynı noktada özel şifreler ile depolanır. Depolama ile sınırlı olamayan hizmette oluşacak sorunlara karşı isteğiniz doğrultusunda verileriniz yedeklenir. Şirketlerde kullanılan bulut programı pek çok işleyişi değiştirdi. Piyasadaki rekabet ortamı veri güvenliğine göre şekillendi. Dosyaları ve verilerin Bulut üzerinde güvenliğinin sağlanması şirketlere çeşitli avantajlar sunmaktadır. Afetlerde veya insan kaynaklı hatalarda silinen veriler bulut programın da yedeklendikleri için herhangi bir sorun teşkil etmez. Peki, bulut sistemi hasar alırsa ne olur? Felaket kurtarma yolları ile sistem kullanıcı verilerini koruma altına alır. Geleneksel kurtarma ve son zamanlarda kullanılan tipik iki felaket yolları bulunur. Şirketlerde bulut programının kullanılması pazarlama stratejilerinde de farklılıklar gösterdi. Verilerin bir noktada depolanması ve sınıflandırılması iş yükünü azaltarak verimliliği arttırdı. Bunun yanı sıra olası hatalar en aza indirgendi. Kullanıcının minimum kontrolü ile çeşitli başarılar elde edildi.

Düşük Maliyet

Yedekler Buluta sistemi ile Amazon ve Microsoft bulut programından yararlanabilirsiniz. Düşük fiyatlandırma politikası sayesinde en kaliteli hizmeti vermektedir. Bulut programı temel olarak internet alt yapısına sahiptir. Fiziki herhangi bir eşyaya ihtiyaç duymadan kullanım sağlar. Herhangi bir iç güce ve desteğe ihtiyaç duymaz. Verileri yönetmek açısında Bulut en kullanışlı programdır.

Esneklik

Çalışma prensibi ve kullanım alanları olarak çeşitlilik gösteren program sayesinde verilerin sınıflandırılması yapılır. Bunun yanı sıra birden fazla kişi tarafından kullanılabilen bir programdır. Bulut yazılımı ile istediğiniz kişilere veri erişimini açabilirsiniz. Kullanım yetkisi verilen kişi dünyanın herhangi bir yerinde dosyanıza ulaşabilir.

Verimlilik

Bulut programı depolama, yedekleme ve paylaşım olarak kolay kullanım sağlar. Verilerin yedeklenmesi haftalık, günlük ve aylık olarak yapılabilir. Yedekleme işlemleri sisteme olası hasarlar geldiğinde devreye girer. Ölçeklendirilmesi sayesinde verileriniz belli sınıflara ayrılır. İstenen veri anında bulunarak zamandan tasarruf edilir.

Uyumluluk

Bulut yazılımı diğer programlar gibi özel uygulamalar istemez. Dünyanın neresinde olursanız olun herhangi bir cihazdan internet bağlantısı sağladığınız takdirde erişim sağlayabilirsiniz. Telefon, tablet ve bilgisayarlardan erişim sağlanabilir.

Bulut Depolama Kimler İçin Önemlidir?

Bulut programının kullanıldığı pek çok alan bulunur. Mali müşavirleri, avukatlar, muayenehaneler, ticari anlamda satış yapan serbest meslek grupları için kullanımı oldukça kolaydır. Verilerin depolanması ve yedeklenmesinin yanı sıra ölçeklendirme sistemi sayesinde şirketlerin iş yükünü hafifletir. Yedekler Buluta sağladığı hizmetler ile pek çok alanda kullanılmaktadır. Seçeceğiniz bulut programı oldukça önemli bir konudur. İlk yapmanız gereken sürece ait detayları planlamak. Bulut programını kullanmadan önce bu konuyu takip edecek kadroyu belirlemelisiniz. Programı kullanmanızdaki amaçları değerlendirmelisiniz. Verileriniz için dikkat etmeniz gereken üç nokta vardır. Depolama, işletme ve geliştirme aşamalarına bulut programı seçerken dikkat etmelisiniz. Bu verilerin dağıtım planını ve yapılandırmasını belirleyecektir. Ardından Yedekler Buluta platformundan en uygun bulut programını seçebilirsiniz.

Yedekler Buluta Kolay Veri Yönetimi

Şirketlerde veri yönetim işlemleri oldukça dikkatli yapılmalıdır. Herhangi bir hata sonucu pek çok maddi kayıplar verilebilir. Bunun için geliştirilen Bulut programı çalışanların iş yükünü hafifletmektedir. Depolama, yedekleme eve paylaşım bakımından hizmet veren Bulut programı çoğu alanda kullanılır. Yedekleme çeşitleri de farklılık gösterir. Bunların ilki tam yedekleme (Full Backup) işlemidir. Bu işlemde belirli bir program izlenir. Cihazınızda bulunan bütün verilerinizi yedekler ve işlem için büyük veri depolama alanları gerekir. Değiştirilen ve son yüklenen verilerin yedekleme işlemi artımlı (Incremental Backup) ile yapılır. Bu işlem günlük olarak yapılabilir. Gerçek zamanlı yedekleme sürekli bir işlemdir. Sürekli veri koruması (CDP) sağlayan bu yedekleme türü pek çok avantaj sunar.

  • Facebookhttps://www.facebook.com/YedeklerBuluta
  • Twitterhttps://twitter.com/YBuluta
  • İnstagramhttps://www.instagram.com/ybluta/
  • Linkednhttps://www.linkedin.com/company/yedekler-buluta
Araç çubuğuna atla