SQL Yedekleme

Gelişen dünya düzeni ve iş piyasasında verilerin düzenlenmesi büyük bir sorun haline gelmiştir. Sınıflandırmalar ile vakit kaybet istemeyenler için tasarlanan SQL yazılımı iş, eğitim gibi pek çok süreçlerde destekçiniz olmaktadır. SQL yedekleme işlemi ise sınıflandırılan verilerin kopyasının oluşturulmasıdır. Bu işlemin gerçekleşmesindeki temel sebep veri güvenliğidir. Olası kazalarda zararların önüne geçmek, maddi hasarı en aza indirmek yazılımların gelişmesine sebep olmuştur. Bu yazılımlardan biri SQL yedeklemesinde kullanılan bulut programıdır.

SQL yazılımında bulunan verilerin kopyalaması harici hard diskte bile gerçekleşmektedir. Fakat Yedekler Buluta firmamız müşterisine daha kullanışlı çözüm yolları sunaktadır. Kolayca yönetebileceğiniz alt yapıya sahip veri tabanı SQL kullanımını arttırmıştır. Büyük şirketlerin veri düzenleme sorununu ortadan kaldıran veri tabanlı yazılım günümüzde iş hayatının vazgeçilmezi olmuştur. Binlerce veri arasında istediğiniz dokümanı anında bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Veriyi güncellemek, değiştirmek ve silmek için de SQL veri tabanı kullanılabilir.

Peki, SQL yedekleme işlemi için ne gereklidir? Yedekler Buluta firmamız verilerin üst düzey korumasını sağlamak için gelişmiş pek çok yazılım ile hizmet vermektedir. Bunlardan biri hepimizin adından sıkça bahsettiğimiz Bulut (cloud) programlarıdır. Bulut programlarının kolay kullanımı ve teknik bilgi gerektirmeyen alt yapısı ile hizmet vermektedir. SQL tabanında bulunan verilerin yedekleme işlemi ve geri yükleme süreci bu programda gerçekleşir.

Yedekler Buluta SQL Yedekleme (Backup) İşlemi

Yedeğe alma işlemi olarak bilinen Backup SQL verilerinin korunmasında aktif rol oynar. Firmamız veri tabanınızda bulunan tüm dosyaların korunumu için bulut yazılımlarını tavsiye etmektedir. Düşük maliyeti, adapte olması ve uyum sağlaması cloud programın kullanımı arttıran faktörlerdendir. Üç farklı yedekleme işlemi sayesinde SQL veri tabanında bulunan iş evraklarınız siber saldırılara karşı korur. Yazılım olarak büyük tehdit içeren fidye programları verileriniz tehdit ede unsurlardandır. Bu nedenle bulut programı kullanımı fidye yazılımlarına karşı güvenlik ağları oluşturur. Full backup olarak bilinen SQL veri tabanında bulunan tün dosyaların yedekleme işlemi bu aşama da gerçekleşir.

Elimizde bulunan full backup dosyası ile işlem yaptığımız tarihe veriler geri yüklenebilir. Bir diğer diferansiyel yedekleme işlemidir. SQL veri tabanında bulunan verilerin içerisinden önemli dosyalar seçilir. Full backup işlemindeki gibi gereksiz depolama alanını da meşgul etmeyen bu yöntem oldukça sık kullanılır. Differantial  Backup yedeği alınan verilerde gerçekleşen güncel değişimlerin yedeklenmesini sağlar. Son olarak SQL yedekleme sürecinde bulut programı dosyaları günlük olarak da kopyalayabilir. Yedekleme işleminin yapıldığı veri tabanının bilgilerinin tutulduğu log kayıtları burada bulunur.

SQL Yedeğin Geri Yükleme (Restore) İşlemi

Yedekleme işlemi yapılan verilerin geri yükleme (restore) işlemi bulut programının bir işlevidir. Verileriniz hasar almasında ve kullanamaz durumda olduklarında yeniden yükleme sıkıntısı ortadan kaldırır. Hızlıca SQL verilerinize ulaşabilir ve işleminiz gerçekleştirebilirsiniz. Bulut programı sayesinde verilerin güvenliği en üst düzeye çıkarılır. Otomatik yedekleme işlemi ve minimum kontrol mekanizması ile çalışan bir programdır. Veri tabanında bulunan dosyaların yedeklenmesinde ve geri yüklenmesinde herhangi bir sıkıntı çekmezsiniz.

Cloud yazılımına sahip şirketler SQL veri tabanında ki dosyaları buradan yönetir. Kullanıcı kişi tarafından şirket çalışanlarına verilen erişim izni kişi isteğine göre kaldırılabilir. Ayrıca SQL uygulaması sayesinde veri tabanında yapılan değişikler raporlar halinde kaydedilir. Güvenlik politikası iki yazılımın verileri korumasında sıkça kullanılır. Gelişen teknolojiye ayak uyduran şirketler iki yazılımı kullanarak veri güvenliğini sağlamaktadır. Yalnızca güvelik değil pazarlama ve verimlilik açısından da SQL yedekleme piyasaya oldukça destek verir.  Farklı pazarlama stratejileri ile rekabet ortamının artmasında öncü teknolojik gelişmeler arasında yer alır. Yedekler Buluta firması bu alanda kaliteli hizmet veren kurumlardandır.

Hizmet ve teklif almak için formu doldurunuz

Sizlere geri dönüş yapmamızı isterseniz formu doldurunuz

    Araç çubuğuna atla