Qnap yedekleme

Qnap veri tabanını açıklamadan önce NAS hakkında kısa bir bilgi vermek gerekmektedir. NAS network üzerinden çalışan veri tabanı hizmetleri arasında yer alır. Esnek, hata toleransı ve dosya paylaşımı çalışmaları ile Qnap yapısını oluşturur. Qnap sadece işyerlerinde değil bireysel kullanım hizmeti sağlayan veri tabanlarındandır. Qnap yedekleme ise kişisel dosyalarınızdan çalışmalarınıza veri güvenliği sağlayan bir sistemdir. Kişisel verileriniz için USB belleklerde tercih edebilirsiniz. Fakat depolama alanının sınırlı olması işlevselliğini ve çalışma süresini azaltır. Qnap NAS veri tabanı hizmeti sayesinde mevcut sunucunun depolama alanını arttırarak masraflarınız en aza indirir. Sürekli internete bağlı olan bu yapı birden fazla sunucuya hizmet verebilir.

Yedekleme işleminin bulut programı üzerinden gerçekleşmesi veri güvenliğini arttırır. Bulut programı verilerin depolandığı, yedeklendiği. ve erişime açıldığı network temelli bir sistemdir. Kolay kullanılması fotoğraflarınızın, videolarınız ve kişisel verilerin depolanmasında büyük katkı sağlar. Qnap NAS veri tabanının bulut programında yedekleme işlemini gerçekleştirmesi için S3 uyumlu yapıya sahip olması gerekir. Seçeceğiniz bulut programının bu nedenle büyük bir önemi vardır. Verilerinizin güvenli bir şekilde yedeklenmesi bu faktörlere bağlıdır.

Yedekler Buluta Qnap Yedekleme Süreci

Yedekler Buluta firması tarafından geliştirilen Bulut programları ile Qnap veri tabanındaki bilgileriniz yedekleyebilirsiniz. Olası sorunlarda ethernet üzerindeki ağları yedekleyerek müşterilerine çeşitli avantajlar sunar. Orta ve küçük ölçekli şirketler açısından oldukça kullanışlı olan Qnap NAS sistemi veriler içi güvenliği ön planda tutmaktadır. Qnap yedekleme işleminin bulut programı üzerinde gerçekleştirilmesinin birçok nedeni bulunur. Bulut bakıldığında Qnap veri tabanı ile aynı alt yapıya sahiptir.  U alt yapı internettir.

Ayrıca depolama alanının genişlemesinde büyük rol oynayan Qnap sistemi son dönemlerde sıkça kullanılmaktadır. Bulut programının sağladığı yedekleme çalışması  birçok firma için oldukça caziptir. Qnap yedekleme hizmeti güvenilir ağa bağlı verilerin depolanmasında hizmet verir. Tek bir sunucuyla birden fazla cihazda işlev gören Qnap NAS verilerin depolanmasını sağlar. Maliyeti düşük ve teknik bilgi gerektirmeden kolay kullanım imkanı sağlar. Kullanıcı izinleri ve denetleme işlemini basitçe ayarlayarak verilerin güvenliğini de sağlayabilirsiniz. Yedekler Buluta firmamız Qnap yedekleme alanında bulut programını kullanmaktadır. Müşterisine sunmuş olduğu kaliteli ve hızlı bulut hizmeti sayesinde çalışma alanınızın verimliliğini arttırır. Böylece ek sunucuya ihtiyaç duymadan ve fiyat ödemeden veri depolama alanınızı genişletebilirsiniz. 7/24 vermiş olduğu hizmetleri ile sanal ortamlarda veri güvenliğinin adreslerinden biri olmayı başarmıştır.

Hybrid Backup Sistemini Aktifleştirmek

Qnap veri tabanında Hybrid backup Sync 3 programının bulunması gereklidir. Yedekleme işleminin verimli ve sorunsuz gerçekleştirilmesi buna bağlıdır. Yüklü değilse cihazınızın App Center kısmına girerek bulut programını indirmelisiniz. Harici diske yedeklemek istediğiniz Qnap üzerindeki veriyi seçerek işleminize başlamalısınız. Program üzerinde bulunan yedeklenen verileri sakladığınız klasörlerden birini seçmelisiniz. Hybrid Backup genel ve özel bulut programlarının çalışma prensibinin karışımı doğrultusunda çalışır. Public Backup hizmetine göre gereksiz depolama alanı kullanmayan bulut programları arasında sık kullanılandır.

S3 Uyumlu Bulut Programı

Qnap veri tabanının bulut programı ile bağlantı kurması S3 uyumuna bağlıdır. Depolama alanları kısmında gireceğiniz alanda bulut programı hizmeti veren ve S3 uyumlu yazılımı işaretlenmelidir. Daha sonra karşınıza çıkacak kullanıcı adı, gizli anahtar (secret keys) alanlarını doldurmalısınız. Qnap NAS veri tabanında bulunan dosyayı yedekleme işleminin yapıldığı alana aktarmalısınız. Ardından NAS ve S3 uyumlu Object Storage alanına yedekleme gerçekleşir. Böylece Cloud programının sağladığı pek çok avantaj ve Qnap veri tabanının imkânları doğrultusunda tüm kullanıcıların çalışma alanları genişler.

Hizmet ve teklif almak için formu doldurunuz

Sizlere geri dönüş yapmamızı isterseniz formu doldurunuz

    Araç çubuğuna atla