Exchange Online Yedekleme

Exchange Online yedekleme elektronik postalarınızla ilgili bir konudur. Genellikle iş piyasasında kullanılan e-postalar exchange online hesabı ile kullanımı mevcuttur. İş verilerini güvenliği ve korunumu için Yedekler Buluta firmamız cloud alt yapısı ile hizmet vermektedir. İş güvenliği ve maddi zararların en aza indirildiği program birçok avantajı ile müşterisine sunulur. Kolay kullanımı ve düşük maliyeti bu alanda talepleri arttırmıştır. Firmamız exchange online yedeklemenin temelini bulut sistemine dayatır. Bulut yedekleme sistemi verilerin yedeklenmesi, depolanması ve paylaşılmasında güvenliği sağlayan yazılımlardandır. Olası durumlarda verileriniz yedekleyerek iş hayatınızdaki maddi ve manevi zararları en aza indirmektedir. Geliştirilmiş olan serviste exchange online hesaplarınızdaki dosyalar ve evraklar belirlenen zaman aralıklarında yedeklenir. Bu yedekleme işlemi kişinin seçtiği özel dosyalar da gerçekleşir. Manuel olarak seçeceğiniz dosyanın belli periyotlarla tekrar yedekleme işlemi gerçekleşir. Ayrıca dosyada olan değişiklikler güncel olarak exchange online yedekleme sistemine aktarılır.

Exchange online yedekleme sistemi sayesinde fidye yazılımlara ve siber saldırılara karşı çeşitli güvenlik önlemleri alınır. Şirketler için büyük önem arz eden e-posta mesajları ve verilerinin korunumu bulut (cloud) programı ile sağlanır. Ek bir yazılım gerektirmeyen yedekleme işleminde 3-2-1 kuralı uygulanır. Sıkça kullanılan bu yazılımlar cüzi miktarlarda ücret talep etmektedir. Birçok avantajı ile exchange online yedeklemede internet tabanlı Bulut yazılımı kullanılır. Bulut programı fiziki olarak herhangi bir materyal istemez. İhtiyacı olan tek şey ağ bağlantısıdır. İstediğiniz an ve istediğiniz cihazdan verilerinize Yedekler Buluta firmasındaki hizmetlerden ulaşabilirsiniz.

Bulut Sistemi ile Exchange Online Yedekleme

Exchange online hesabınızdaki verilerin güvenliği iş ve eğitim hayatınızda oldukça önemlidir. Bulut yedekleme tarafından yedeklenen belgelerin değişmezlik (Immutable) ilkesi güvenliği arttıran bir faktördür. Değişmezlik ilkesi hangi belgelerin ne zamana kadar yedeklenip saklanacağına karar verir. Immutable ilkesinde verilerin üzerinde herhangi bir değişimin yapılmasına izin verilmez. Bu işlem sayesinde fidye saldırı olarak bilinen Ransomwore içeriklerin zararları en aza indirilir. Olası durumlarda Exchange hesabınızda olan E-posta verileriniz hızlıca başka bir cihaza aktarılabilir. Ayrıca erişim sağladığınız her adresin log kayıtları tutulmaktadır. Yönetici bulut programı sayesinde Exchange Online yedekleme sürecini takip ederek müşterisine hizmet verir.

Exchange Online Yedekleme Nasıl Yapılmaktadır?

Bulut programı Exchange online belgelerini yedeklenmesinde çalıştığı süreçte kullanıcıya çeşitli imkânlar sunar. Kullanması oldukça kolay olan sistemde yedeklemesi yapılacak dosyayı seçmeniz yeterli olacaktır. Günlük, haftalık veya aylık süreçlerde yapılan işlemler verilerinizin güvenliğini ön planda tutmaktadır. Yönetici izni olmadan güncel değişiklikler gerçekleştirilemez. Sistemin alt yapısı siber saldırılara karşı özel tasarlanmıştır. "Saldırı Tespiti" ve "Zafiyet Taraması" sayesinde şirketlerin hasarlara hızlı çözüm bulmalarını sağlamaktadır. Ayrıca "Dosya Bütünlük Kontrolü" sayesinde veri kaybını en aza indirir. Bulut programlarında kullanılan kötü amaçlı yazılımları ve siber saldırıları tespit etmek için bir özellikte mevcuttur. "Sunucu Tabanlı Saldırı Tespit Sistemi" verileriniz için önem arz etmektedir.

 

Sizlerde bu hizmetten yararlanmak ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizlere info@yedeklerbuluta.com adresinden ulaşabilir, dilerseniz aşağıda bulunan talep formunu doldurabilirsiniz.

Hizmet ve teklif almak için formu doldurunuz

Sizlere geri dönüş yapmamızı isterseniz formu doldurunuz

    Araç çubuğuna atla