Güvenli Yedekleme Yöntemleri | Bulut Yedekleme Nedir?

Güvenli yedekleme yöntemleri olarak kullanılmakta olan bir teknoloji de Bulut teknolojisidir. Sanal sunucuların, internet işlem alt yapılarının ve şifreleme yöntemlerinin gelişmesi ile yeni yedekleme, koruma, şifreleme yöntemleri günümüzde artık sabit disk yerine bulut yani ‘’ Cloud ‘’ sistemi alt yapısı daha çok tercih edilmektedir. Peki tam anlamıyla bulut yedekleme nedir? Bulut yedekleme ücretsiz mi?

 

Bulut teknolojisi kısaca dijital ve sanal platformda, çevrim içi olarak verilen saklanması, korunması, anında erişim kolaylığı ile güvence altına alınması demektir. İnternetin olduğu her yerde tüm datalarınıza anında ulaşma imkânı sağlar. Sanal iş istasyonları web tabanlı karşı şifreleme yöntemi ile gizlilik ilkesi ön planda tutarak verilini yedekleme amaçlı sunucularını kullanan veya kiralayanlar için sunar.

 

Bulut yedekleme yöntemlerinin belirli bir ücreti elbette bulunuyor ancak seçeceğiniz saklama alanı kapasitesi ile ihtiyacınız kadar olan bulut yedekleme alanını alabilir, buna uygun fiyatlar ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Araç çubuğuna atla