Bulut (Cloud) Yedekleme Avantajları

Bulut (Cloud) Yedekleme Avantajları

Gelişen dünya düzenine ayak uyduran şirketler verilerin güvenliği için bulut yedekleme işlemine başvurmaktadır. Bulut programı diğer adıyla Cloud Yedekleme olarak bilinir. Verileri aynı alanda yedeklenmesi ve depolanması bulut programı sayesinde hızlıca gerçekleşir. Yedekler Buluta firması tarafından verilen bulut hizmetine tek tıkla ulaşabilirsiniz. Son dönemlerde piyasada artan rekabet ve hırs şirketler arasında veri gizliliğini ortada kaldırmayı amaçlamaktadır. Firmanın güvenliğini sağlamanın yanı sıra siber saldırılara karşı da koruma sağlar. Çeşitli güvenlik bariyerleri sayesinde kullanıcı haricinde erişime kapalı olan bulut hizmetinde pek çok avantaj yer alır. Sadece fiber saldırılarda değil oluşan doğal afetlerde verilerinizin kaybolması artık imkansız. Eskiden kullanılan USB bellekleri kaybetmek oldukça kolaydır. Fakat bulut programının ihtiyaç duyduğu sadece internettir. İnternetin olduğu her alanda farklı cihazdan girerek verilerinizi kontrol edebilirsiniz. Yedekleme, depolama ve veri paylaşma işlemlerini cloud programı ile yapabilirsiniz. Cloud programında yedekleme işlemi belli periyodlar ile yapılmaktadır. Örneğin seçilen dosyalar her ayın başında yedeklenerek verini güncel hali korunur. Farklı bulut programları sayesinde verilerin yedekleme işlemi gizlilik protokolüne uyarak gerçekleşir.

Bulut Yedekleme Nedir?

Bulut programında yedekleme Backup olarak bilinir. Disk tabanlı gerçekleşen işlemleriniz internet ağına ihtiyaç duyar. Kontrol mekanizması Yapay Zeka (AI) yazılımına bırakılmıştır. Bu nedenle minimum kontrolle verilerinizi kopyalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra restore olarak bilinen yedekten geri dönme işlemini de program üzerinden yapabilirsiniz. Doğal afet, insan kaynaklı hatalar ya da siber saldırılarda verilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra fidye saldırılar firmaya maddi ve manevi anlamda zararlar vermektedir. Bu tür kötü amaçlı yazılımların verilere zarar vermemesi için Yedekler Buluta web sitesinden Cloud programı hakkında bilgi alabilirsiniz. Bulut yedekleme işlemi sayesinde küçük ve orta tabanlı şirketler datalarının güvenliğini sağlayabilir. Fidye yazılımlarına karşı son dönemlerde geliştirilen Cloud uygulaması sayesinde uygun fiyatlara verilerinizi koruyabilirsiniz. Yedekler Buluta firmasının kullandığı Amazon ve Microsoft bulut programları ile hizmet vermektedir. Dosya, resim, video şeklinde verileriniz yedekleyebilir ve depolayabilirsiniz. Bireysel olarak da kullanılabilen bulut programı firma ölçekli çalışmalarda daha çok tercih edilir. Firmalarda kullanılan Cloud yazılımı verilere erişim izni olan kişiler tarafından görüntülenebilir. Veriler üzerinde yapılan değişiklikler Cloud kullanıcısına bildirilir. Kısıtlı erişim izni sayesinde çalışanlarınıza her belge gözükmeyecektir.

Cloud Yedekleme Ne İşe Yarar?

Cloud yazılımı sayesinde firmalarda ki verilerin depolanma ihtiyacı giderilir. Bunun yanı sıra veriler siber saldırılara karşı korunur. Ayrıca doğal afet, çalışan kaynaklı hatalar sonucu oluşan kayıplar yedekleme işlemi ile ortadan kaldırılmaktadır. Cloud  anında kurtarma ve sıfır veri kaybı politikası sayesinde günümüzde veri güvenliği bu yazılımla sağlanmaktadır. Bulut yedekleme iki türlü gerçekleşmektedir. Bunlardan birisi dosya şeklinde yapılan File Backup ve imaj olarak yapılan İmage Backup işlemlerdir. İhtiyacınıza göre bu iki seçeneği tercih edebilirsiniz. File Backup bilgisayarınızda, telefonunuzda ve Cloud sunucularında bulunan verilerin tümünü yedekler. İstenildiği takdirde restore edilir.  İmage Backup işleminde ise işletim sisteminizin tümünü yedeklemektedir. Bulut yedekleme işlemini günlük, haftalık, aylık ve senelik olarak yapabilirsiniz. Ayrıca teknik bilgiye ihtiyaç duymadan verilerinizi depolayabilir ve paylaşabilirsiniz. İnternet bağlantısının olduğu alanlarda verilerinizi kontrol edebilir ve paylaşabilirsiniz. Kişisel cihazınıza ihtiyaç duymadan herhangi bir telefon ve bilgisayar üzerinden işlem yapabilirsiniz. Yüksek verimlilikte bulut hizmeti almak istiyorsanız Yedekler Buluta web sitesinden gereken bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Kullandığınız kadar ödeme imanı sayesinde ek ücretler talep edilmemektedir. Bununla birlikte 7/24 iletişim kurabileceğiniz alt yapısı ile sorunlarınıza anında çözüm bulabiliriniz.

 

Sizlerde bu hizmetten yararlanmak ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizlere info@yedeklerbuluta.com adresinden ulaşabilir, dilerseniz www.yedeklerbuluta.com adresimizde bulunan talep formunu doldurabilirsiniz.

#yedekleme #cloud #backup #bulutyedekleme

Araç çubuğuna atla